Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu 

Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu jest jednym z największych szpitali w południowo-wschodniej Polsce i jednocześnie jednym z największych zakładów pracy w Przemyślu.

 

Nasz szpital jest otwarty na innowacje w zabiegach i procedurach medycznych – mówi dyrektor placówki dr Barbara Stawarz, podkreślając tym samym, że pracownicy takiego podmiotu jak szpital, muszą się ciągle dokształcać i poznawać nowe możliwości opieki nad pacjentami.

Nie dotyczy to tylko personelu medycznego (choć jego szczególnie), ale również pracowników innych działów, bez których szpital nie mógłby prawidłowo funkcjonować.

 

We wrześniu br. w przemyskim szpitalu wykonano dwa nowatorskie zabiegi. Pierwszy to biopsja fuzyjna gruczołu krokowego – innowacyjny zabieg, który pozwala o wiele skuteczniej wykrywać ogniska nowotworowe, diagnozować chorobę, a przez to szybciej podjąć leczenie.

Kilka dni później po raz pierwszy wstawiono endoprotezę wydrukowaną na drukarce 3D. Jest ona lepsza od standardowej, ponieważ została idealnie dopasowana do fizjonomii pacjentki oraz ułatwia implantację w organizmie. Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio w Przemyślu jest szóstym szpitalem w Polsce, w którym przeprowadza się takie zabiegi.

Obecnie poszukujemy diagnostów laboratoryjnych

 

Oferujemy pracę:

  • w Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej,
  • w Pracowni Mikrobiologicznej,
  • w Pracowni Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.